Zprávy z K1 Youth League Caorle a Venice Cup (ITA)

Dnes na prestižní K1 Youth League v Caorle startovala první skupina zástupců České republiky.
Mezi 2700 závodníky z 67 zemí světa bravurně hájila české barvy Martina Šáchová (TJ Karate České Budějovice), která se probojovala do finále přes Italky Tulli (1:0), Di Cosimo (5:2), Angličanku Salisbury (4:0) a domácí Capritti (2:1) a Bodei (2:1). Ve finále bohužel Martina nestačila na závodnici z Černé Hory, každopádně po skvělém výkonu veze domů stříbro.

Ondřej Bosák (Hvězda Karlovy Vary) v kumite juniorů nad 76kg obsadil 7. místo. V prvním kole narazil na budoucího finalistu z Egypta, ale v následné repasáži porazil závodníky Giannone (ITA) 1:0 a Rosca (ITA) 4:2. V jeho postupu za bronzem ho zastavil Maďar ve 3. kole repasáže.

Ján Matejka (Karate Vision Praha) bojoval v juniorské váze do 68kg. V prvním kole porazil Dána za stavu 2:0, v kole druhém Meissnera z Německa (3:0), bohužel 3. kolo skončilo 4:2 ve prospěch Maročana. V repasáži se nepodařilo projít přes Belgičana. Jeho kolega ze stejné hmotnostní kategorie, Petr Podrábský (Sport Union Ústí nad Labem), si také vedl velmi dobře. V prvním kole porazil závodníka z Andorry, v kole druhém však nestačil na Makedonce.

Filip Černík (TJ Sadská) v juniorech do 76kg v prvním kole porazil chorvatského závodníka 4:2, 5:0 byl konečný stav zápasu proti Španělovi ve prospěch Fíly. Třetí kolo ovšem patřilo Rusovi s výsledkem 3:1, který těsně prohrál s finalistou. Filip tak bohužel do bojů o bronz nezasáhl. Martin Bednář (Fight Club České Budějovice) ve stejné váze vyhrál první kolo za stavu 0:0 na hantei proti Řekovi, v kole druhém porazil Nizozemce Hasselta 2:0, v kole třetím však podlehl Maročanovi 0:2. Český trojlístek v juniorské šestasedmdesátce doplnil Jakub Matejka (Karate Vision Praha). V prvním kole porazil Maďara, v kole druhém bohužel nestačil na Itala.

Jedinou páteční dorosteneckou váhou byla do 70kg s Matyášem Malým (SK Karate – Shotokan Liberec). Matyáš v prvním kole porazil domácího závodníka Argenziana 6:0, v kole druhém za stavu 5:0 prošel přes Bruse z Bosny a Herzegoviny, v kole třetím však narazil na Švýcara Mneimneho, ten bohužel těšně prohrál v následujícím zápase, a tak Matyáš do bojů o bronz nezasáhl.

Sobota byl velmi náročný den, který rozjeli kataři. V kata dorostenců bojovali Tomáš Vacek (SKK Liberec) a Vojtěch Sůkal (Hustopeče). Oba se velmi dobře poprali s bodovacím systémem. Vojta prošel dvěma koly a Tomáš se probojoval až těšně před boje o medaile. Kata dorostenek měla hned 3 české zástupkyně. Vendula Štěpánová (SKK Liberec) se probojovala do druhého kola, Majda Trtíková (Budokan Brno) a Klára Muzikářová (SKK Liberec) bohužel jen o pár setin ne.

V kategorii kumite dorostenek do 47kg startovala za TJ Karate České Budějovice Andrea Květoňová. V prvním kole porazila domácí závodnici Gronchi (2:0), ale v kole druhém nestačila na Ukrajinku.Repasáže se bohužel nedočkala.

Kumite dorostenek do 54kg jsme měli 2 české zástupkyně. Adéla Průchová (TJ Karate ČB) narazila po volném losu na Rusku a Vendula Štěpánová (SKK Liberec) bohužel nestačila na Slovenku Schlettovou. Obě bohužel do bojů o bronz v této nabité kategorii nezasáhli.

V nejlehčí dorostenecké váze startoval Dominik Smola. V první kole porazil domácího Alberta, v kole druhém Francouze Eblina, osudným se mu stalo 3. kolo a rozhodnutí rozhodčích na hantei za stavu 0:0 s Makedoncem.

Filip Krišal (TJ Sadská) reprezentoval v kategorii kumite dorostenců do 63kg. Soutěží procházel vítězně 1:0 s AUT, 1:0 s RUS, bohužel 3. kolo nepřálo ani Fílovi, kde ho porazil závodník z Řecka. Ve stejné kategorii bojoval i Jáchym Tinavský (Fight Club ČB) za stavu: 1:0 s NOR, 4:0 s ITA a 6:1 s ARM. Jáchymovu vítěznou jízdu přerušil závodník z Gruzie ve 4. kole.

Těžkou váhu zastupoval Martin Eliáš (Karate Tygr Karlovy Vary). V prvním kole porazil domácího Itala 5:0, v kole druhém přesvědčil rozhodčí při rozhodnutí na hantei se závodníkem s Bosny a Herzegoviny. Ve 3. kole nestačil na budoucího finalistu z Francie, který mu ovšem zajistil repasáž. V bojích o bronz Martin podlehl Chorvatovi a skončil tak oficiálně na 9. místě.

Zároveň se v sobotu rozjela i soutěž U21 a seniorů pod hlavičkou Venice cup. Zde ČR reprezentovali:
Adriana Crhonková – bronz v kumite U21 do 50kg a 7. Místo v kumite seniorek do 50kg
Petr Kubička – 9. Místo kumite seniorů do 75kg
Hana Dostálová – 7. Místo kumite seniorky nad 68kg
Jiří Krych – prohra za stavu 1:1 s UKR

I třetí den na K1 Youth League a Venice Cupu byli pro Čechy úspěšné. Stříbro domů veze Matteo Tamborlani (Tarokan Brno) v kata mužů U21 a přidal k němu i dobrý výkon v seniorech (1. kolo free, 2. kolo výhra 4:1 ITA, prohra 1:4 FRA).

2. místo vybojovala i Aneta Růžičková (TJ Karate ČB) v kumite žen U21 do 68kg. Za výkon a práci děkujeme i Monice Bürgerové (TJ Karate ČB) (1. kol výhra 2:0 ITA, 2. kolo 4:0 výhra AUT, 3. kolo prohra 0:2 ITA).