Youth League Limassol

Ve dnech od 28. dubna do 1. května se uskutečnila první ze třech Youth League v roce 2022 a to na Kypru– Limassol.

V pátek soutěžili reprezentanti kata v juniorských kategorií. V ženské kategorii nejlepší umístnění dosáhla Alice – Jana Kirschnerová, která obsadila v třetím kole 7.místo a jen o malý bodový rozdíl se nedostala do finálových zápasů o třetí místo. Výborný umístnění i pro Magdalénu Trtíkovou, která se dostala do třetího kola a celkově obsadila 15 místo. V těsním závěse se na 17.místě se umístila Amálka Ondroušková. V juniorské kategorii mužů nejlepší umístnění dosáhl Vojtěch Sůkal a to 17 místo, který z kata Suparimpai těsně nepostoupil do třetího kola.

V kategorii kadeti se bohužel nedařilo a nejlepší výkon byl u Jána Stránskeho, který jediný prošel do druhého kola z kata Goju Shiho Sho a tam obsadil 29.místo.

Nejlepší umístnění celé soutěže dosáhl Adam Raušer a to 5. místo v kategorii kata U14. V prvním kole postoupil z prvního místa z kata Paiku, v druhém kole ze 4 místa z kata Anan, v třetím kole z druhého místa z kata Anan dai, které ho dostalo do finálových bojů o třetí místo. Bohužel kata Suparimpai nestačila na Kanku Sho španělského závodníka a Adam obsadil cenné 5. místo na Youth League Limassol.

Co se týče kumite, nejvíce zazářili Martin Duchoň a Amálie Haková (Fight Club) a to v nejtěžších dorosteneckých kategoriích (+70kg a +54kg), a jen kousek scházelo, aby se k nim přidal i David Šimota a Lucka Bukovské, kteří skončili těsně pod stupni vítězů. Třetí místo v žákovské kategorii +47 kg vybojovala Kateřina Nováková z SKP karate Písek. Třetí místo vybojoval i Filip Horňák z SK Karate Shotokan Liberec, a to v žákovské kategorii kumite chlapci -50 kg.

Ze světové ligy mládeže z Limassolu 2022 si tedy vezeme čtyři bronzové medaile, tři pátá místa, spousty poznatků, zkušeností a zážitků.

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za parádní reprezentaci.