Ondra Bosák vybojoval stříbro na K1 Series A Salzburg

Ve dnech 13. až 15. září se v Salzburku konal turnaj K1 Series A, na který opět zamířila česká výprava.

Největší úspěch na tomto mezinárodním závodě zaznamenal Ondřej Bosák, který v nejtěžší váhové kategorii +84 kg vybojoval stříbrnou medaili.

Do večerního finále se probojoval po šesti vítězných zápasech. Ve finále narazil na ukrajinského závodníka Talibova, se kterým se už utkal na seniorském mistrovství Evropy na jaře letošního roku, kde ho porazil na praporky. Tentokrát však Talibov zvolil agresivnější strategii, aby se vyhnul rozhodování rozhodčích, a od počátku nasadil ofenzivní styl boje. Ondřej odpovídal stejně razantně a i přes počáteční vedení nedokázal Talibovovu silnou kopací techniku na střed těla zastavit. Ukrajinský závodník tak tentokrát zvítězil. Pro Ondřeje Bosáka šlo o jeho druhé finále na turnaji Série A, což je skvělý úspěch pro české karate.

Výborné výkony předvedli také Martina Šáchová (+68 kg) a Jáchym Tinavský (-84 kg). Martina po třech a Jáchym po čtyřech výhrách v základní části postoupili do čtvrtfinále. Bohužel zde oba podlehli svým soupeřům, kteří následně prohráli v semifinále, což znemožnilo českým závodníkům účast v repasáži.

Do druhého kola postoupili Dan Drábek (-60 kg) a Lucie Veithová (-61 kg). Ema Tinavská měla v prvním kole těžký los, když se utkala s domácí mistryní světa z roku 2016 Alisou Buchinger, se kterou svedla vyrovnaný boj. Buchinger ale nakonec, i díky podpoře domácího publika, Emu porazila a po prohře ve čtvrtfinále a úspěšné repasáži tak získala bronzovou medaili.

V disciplíně kumite se dále představili také Martin Drábek, Tomáš Nechyba a Jiří Snížek.

Za kata podali nejlepší výkony v mužské kategorii Filip Pohl, Jakub Žlábek a Vít Masař. V ženských kategoriích závodily velmi dobře Amálka Ondroušková, Alice Kirschnerová a Veronika Mišková.

Je velká škoda, že Filipovi, Alici a Veronice nevyšla repasáž, protože jejich soupeři vypadli až v rozhodujícím boji o finále a nevytáhli tak naše závodníky do repasáže.

Výborný výkon podalo naše mužské kata družstvo (závodníci Masař, Pohl a Sůkal), které ale bohužel vypadlo po boji s teamem z Peru, kvůli malým nepřesnostem a jedné ztrátě rovnováhy. Měli ale každopádně šanci na medailový blok.
Skvěle si také počínalo ženské družstvo (závodnice Kirschnerová, Malafová, Ondroušková a Šabová), které už po třetí za sebou bojovalo o třetí místo. Bohužel v bojích o bronz nastupují holky proti zemím, které mají velké a významné zkušenosti a i nyní tedy holky vybojovaly po prohře 5. příčku. Věříme ale, že další zápasy o medaile budou stále lepší. Holky se také v listopadu zúčastní Karate World Cup – National Team Championships v Pamploně, tak nás nezapomeňte sledovat, aby vám neutekly žádné nové informace.

V kata jednotlivců nás dále také reprezentovali Ondřej Šťáhlavský, Vojtěch Sůkal, Matteo Tamborlani, Natálie Malafová, Dominika Šabová a Magdaléna Trtíková.

Všem závodníkům děkujeme za skvělou reprezentaci českého karate, za přípravu a energii, kterou do všeho vkládají.

Shrnutí tohoto turnaje pro vás připravili Petr Beníšek a Mirka Vašeková.