Česká reprezentace zazářila na Budapešť Open 2024

Budapešť, 24. září 2024

Česká karate reprezentace zaznamenala mimořádný úspěch na prestižním mezinárodním turnaji Budapešť Open 2024, který se konal ve dnech 20. – 22. září. Na jednom z největších evropských turnajů se během tří dnů utkalo téměř 2 000 závodníků z 42 zemí světa. Čeští závodníci si odvážejí celkem 23 medailí, což je jeden z nejlepších výsledků v historii českého karate. Z toho 6 medailí bylo získáno v disciplíně kata a 17 medailí v kumite.

Úspěch je o to cennější, že turnaj v Budapešti předchází mistrovství světa mládeže v Benátkách, které se uskuteční za 10 dní. Většina českých závodníků nominovaných na mistrovství světa na tomto turnaji potvrdila svou výbornou formu a ukázala, že jsou připraveni bojovat o další cenné kovy.

Mezi úspěšnými českými kluby byl Fight club CZ, jehož závodníci si odvezli celkem 9 medailí. Skvělého výsledku dosáhly také TJK České Budějovice se 4 medailemi, Budokan Brno a SK Český Krumlov, jejichž závodníci získali po 3 medailích. Po dvou medailích vybojovali závodníci z SK Shotokan Liberec a jednu medaili si z turnaje odvezly kluby Kamiwaza Praha a Tygr Ostrava.

Úspěšná bilance českých závodníků je výsledkem tvrdé přípravy, týmové spolupráce a vynikajícího vedení trenérů. Turnaj v Budapešti byl nejen výbornou příležitostí pro ověření formy před nadcházejícím světovým šampionátem, ale také skvělou reprezentací českého karate na mezinárodní scéně.

Děkujeme všem závodníkům za jejich nasazení, oddílovým trenérům za odbornou přípravu a rodičům
za podporu, kterou svým svěřencům poskytují. Česka reprezentace opět ukázala svou sílu a budeme se těšit na další skvělé výsledky na nadcházejících akcích, včetně MS mládeže v Benátkách.